جستجو
شنبه, مهر 28, 1397..:: منوی عمودی » اخبار و رویدادها » اخبار مهم استان ::..  ورود به سايت
   اخبار مهم استان

 چاپ    کمينه

 
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 357 


فعال نمودن كانون‌ هاي فرهنگي و ورزشي و ترغيب دانش آموزان براي شركت در برنامه هاي غني سازي اوقات فراغت

 

معاون سياسي و امنيتي استاندار بر ضرورت برنامه ريزي دقيق و اصولي براي غني‌سازي اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان تاكيد كرد و گفت: بايد با فعال نمودن كانون‌ هاي فرهنگي و ورزشي، دانش آموزان را براي شركت در برنامه هاي غني سازي اوقات فراغت ترغيب نماييم.
به گزارش سايت اطلاع رساني استانداري آذربايجان غربي، عصر امروز جلسه شوراي آموزش و پرورش استان با حضور معاون سياسي و امنيتي استاندار ، معاون برنامه ريزي استاندار، مديركل آموزش و پرورش استان و اعضاي شورا در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي در اين جلسه ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دوران دفاع مقدس و فرا رسيدن سالروز حماسه سوم خرداد گفت: سالروز آزادسازي خرمشهر، يادآور رشادت ها و حماسه آفريني رزمندگان اسلام در صيانت از ارزش ها و آرمان هاي ميهن اسلامي است و لازم است با برگزاري مراسم و برنامه هاي شايسته، سالروز اين حماسه غرورآفرين را گرامي بداريم.
عليرضا رادفر همچنين بر ضرورت برنامه ريزي در جهت برگزاري پرشكوه مراسمات و برنامه هاي گراميداشت سالگرد رحلت حضرت امام خميني(ره) در استان تاكيد كرد و افزود: بايد با ظرفيت حداكثري و مشاركت مردم و مسئولان، مراسمات معنوي سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به نحو احسن و شايسته در استان برگزار شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود، لزوم توجه به بازنشستگان آموزش و پرورش استان را مورد تاكيد قرار داد و افزود: مقرر شده است با همكاري اداره كل آموزش و پرورش استان و كانون بازنشستگان آموزش و پرورش، ساختمان جديد و داراي امكانات مناسب براي فعاليت بازنشستگان عرصه تعليم و تربيت در اروميه احداث شود كه با بهره برداري از اين طرح، بستر فعاليت هاي آموزشي، تربيتي، پرورشي و فرهنگي بيش از پيش براي اين قشر فراهم خواهد شد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي در ادامه به اجراي طرح بلوك بندي در سطح استان توسط آموزش و پرورش اشاره كرد و افزود: طرح بلوك بندي در استان با هدف تامين نيروي انساني در مناطقي كه با كمبود معلم مواجه هستند اجرا خواهد شد كه البته اين طرح فعلا در مراحل مقدماتي خود است و پس از تصويب در وزارت آموزش و پرورش عملياتي خواهد شد.
رادفر ادامه داد:‌با اجراي طرح بلوك بندي، مشكلات كمبود نيروي انساني در مدارس مختلف روستايي مانند برخي مدارس روستايي شهرستان هاي ماكو، چالدران، شوط، چالدران، خوي، چايپاره، بوكان و منطقه سيلواناي اروميه رفع خواهد شد.
 
معاون سياسي و امنيتي استاندار در ادامه سخنان خود بر ضرورت برنامه ريزي دقيق و اصولي براي غني‌سازي اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان تاكيد كرد و گفت: از اداره كل آموزش و پرورش استان انتظار مي رود با فعال نمودن كانون هاي فرهنگي و ورزشي و پايگاه هاي تابستاني، انگيزه و روحيه لازم را در ميان دانش آموزان براي شركت در برنامه هاي غني سازي اوقات فراغت فراهم نمايد.
رادفر اضافه كرد: تداوم فعاليت هاي آموزشي و فرهنگي به همراه برنامه هاي ورزشي، ايجاد تحرك و پويايي و استفاده بهينه از اوقات فراغت از مهمترين مزيت هاي اجراي طرح غني سازي اوقات فراغت دانش اموزان در فصل تابستان است كه بايد مورد توجه مديران و مسئولان مربوطه قرار گيرد.
وي افزود: در شهرستان ها نيز از فرمانداران درخواست كرده ايم كه براي ايجاد تعامل و هماهنگي ميان دستگاههاي اجرايي و برنامه ريزي بهتر در راستاي غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان، جلسات مورد نياز را برگزار و اقدامات لازم را انجام دهند.
مديركل آموزش و پرورش استان نيز در اين جلسه گزارشي از عملكرد اين اداره كل از ابتداي سال 93 تاكنون ارائه كرد و گفت: برگزاري جشنواره فيلم رشد در استان، برگزاري جشنواره خيرين مدرسه ساز، بازديد معاون وزير آموزش و پرورش از برخي مناطق محروم استان و صدور دستورات لازم براي رفع مشكلات آموزشي اين مناطق، بازديد معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش از اردوگاه معلم در استان و صدور دستورات لازم براي بهبود وضعيت آن و برگزاري جشن تكليف دانش آموزان دختر و پسر با مشاركت سازمان دانش آموزي در استان از جمله اقدامات انجام گرفته در اين مدت است.
سيدمصطفوي ادامه داد: بهره‌ گيري از رهنمودها و بيانات نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اروميه براي رشد و اعتلاي آموزش و پرورش استان در حوزه هاي مختلف، حضور حجت الاسلام و المسلمين قرائتي در ميان معلمان نواحي 1 و 2 اروميه به همراه برگزاري كلاس هاي آموزشي و بازديد سرزده از مدارس مختلف استان و احصاء مسائل و مشكلات آنها از ديگر اقداماتي است كه در از ابتداي سال تاكنون انجام گرفته است.
وي همچنين از برگزاري جشنواره قرآني كشوري به ميزباني آذربايجان غربي خبر داد و افزود: پس از ايام ماه مبارك رمضان، مسابقات قرآني با حضور 2000 قاري از مدارس سراسر كشور در اروميه برگزار خواهد شد كه لازم است با ميزباني شايسته اين جشنواره، از اين فرصت ارزشمند به نحو احسن استفاده نماييم.
 
برنامه‌ريزي براي مستندسازي املاك فاقد سند متعلق به آموزش و پرورش استان، ارائه طرح نقشه خدمات آموزشي استان و راه اندازي كانون هاي ورزشي و توجه به فضاهاي ورزشي استان بخصوص در مناطق روستايي و محروم از ديگر مباحث مطرح شده در اين جلسه توسط مديركل و معاونين آموزش و پرورش استان بود.

 

/10:23 ب.ظ

کد خبر:  36879
فرستنده: فرمانداری ماکو
گروه:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

 
    

   کمينه

 
صفحه اصلی
Search Results
اخبار و رویدادها
نشریه الکترونیکی فرمانداری شهرستان ماکو
منوی عمودی
معرفی شهرستان
فرمانداری شهرستان ماکو
معرفی فرماندار
معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی
بخشداری مرکزی
بخشداری بازرگان
واحدهای تابعه
بازارچه مرزی
امور بانوان
منشور اخلاقی سازمان
شرح وظایف
اخبار و رویدادها
بیانات مقام معظم رهبری
سخنان رئیس جمهور
اخبار مهم استان
اخبار گوناگون شهرستان
مناسبت ها
گالری تصاویر
ارتباط با فرماندار
شوراها
ادارات دولتی
تشکل ها
سایر فرمانداریها
قوانین و مقررات
راهنمای ارباب رجوع
منشور اخلاقی سازمان
نقشه سایت
ارتباط با ما
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو
پرتال ادارات شهرستان
مدير
تنظيمات سايت
صفحات
وظائف امنيتي
مجوزهاي کاربر
فروشندگان
گزارش عمليات سايت
خبر نامه
مدير پرونده
سطل بازیابی
نمايش صورت عمليات
پوسته ها
مديريت زبان
سازنده سايت
تصديق
Solutions Explorer
ميزبان
تنظيمات ميزبان
پرتال ها
تعريف ماژول
مدير پرونده
فروشندگان
SQL
زمانبندي
مديريت زبان
مديريت جستجو
فهرست ها
مجوزهاي مديران
پوسته ها
What's New
Dashboard
 
   آدرس

 چاپ    کمينه

 

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ماکو می باشد.   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران