جستجو
شنبه, مهر 28, 1397..:: منوی عمودی » اخبار و رویدادها » اخبار مهم استان ::..  ورود به سايت
   اخبار مهم استان

 چاپ    کمينه

 
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 302 


اصلاح الگوي مصرف و ارتقاي بهره وري بسترساز تقويت اقتصاد ملی و بهبود معيشت خانوادها است

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربايجان غربي تاكيد كرد: اصلاح الگوي مصرف و ارتقاي بهره وري بسترساز تقويت اقتصاد ملی و بهبود معيشت خانوادها است.
به گزارش سایت اطلاع رسانی استاندار آذربایجان غربی، نادر صفرزاده همزمان با روز ملی بهره وری و بهينه سازي مصرف، شب گذشته با حضور در برنامه زنده "آی ایشیقی" که از سیمای مرکز آذربایجان غربی پخش می شد، بهره وری را مدیریت بهینه و استفاده صحيح از منابع عنوان کرد و گفت: در بهره وری از مواد، امکانات و منابع طبیعی به درستی استفاده و در نتیجه با هزینه کم بیشترین نتیجه حاصل می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی در ادامه به مصرف بالاي گاز در كشور اشاره کرد و افزود: علی رغم برخورداری از نعمت گاز در کشورمان با وجود مصرف بی رویه گاز در سالهای اخیر مجبور به وارد کردن گاز از ترکمنستان شدیم و این استفاده بی رویه در نهایت به اقتصاد ملی و اقتصاد خانوار ضربه می زند لذا بحث بهره وري و استفاده بهنيه از منابع اين چنيني در كشور بايد جدي گرفته شود.
صفرزاده ادامه داد : نهادينه شدن فرهنگ بهره وري در جامعه موجب کاهش مصرف مواد اولیه، ارتقاي ظرفيت هاي تولید و باعث  افزايش ثروت ملی می شود و این امر باعث پس انداز و در نهایت به افزایش سرمایه گذاری منجر می شود.
وی به معظل و دغدغه بیکاری جوانان اشاره کرد و  با بیان اینکه بهره وری باید هر چه بیشتر در بین مردم مطرح، بحث و شناسانده شود، گفت: باید بتوانیم با کاهش و اصلاح الگوي مصرف و افزایش پس انداز و سرمایه گذاری، رابطه مناسبی بین کارآفرینان و کارجویان ایجاد کنیم تا این نگرانی خانواده ها خصوصا نسل جوان در خصوص کار و اشتغال برطرف شود.
صفرزاده همچنين گفت: روز ملی بهره وری بهانه ای است تا یکبار دیگر کارها و اقدامات انجام شده و چگونگي مصرف منابع در جامعه را بررسی کنیم و ببینیم چه عواملی باعث شده کشورمان جزو کشورهای پرمصرف در زمینه هاي مختلف مانند بنزین و انرژی و دارو شناخته شود.
وی خاطر نشان کرد:البته تنها با اختصاص یک روز  و یا يك هفته به بحث بهره وری، مشکل برطرف نمی شود لذا باید این هفته را آغاز راهي دانست تا هر چه بیشتر با تعهد و همکاری نظام اداری و اجرایی و بخش خصوصی بهره وری در جامعه شکل گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های مدیریت ارشد استان در اتمام و تکمیل پروژه های نیمه تمام اشاره کرد و اظهار داشت: لازم است پروژه های موجود استان به اتمام برسد و برای این امر بیش از 1700 میلیارد تومان اعتبار نیاز است در حالی که اعتباری که مجلس شوراي اسلامي برای این امر تخصیص داده یک هشتم این مبلغ می باشد و از این رو ضروری است پروژه هاي با پيشرفت فيزيكي بالا در اولویت تکمیل قرار گیرند و در چرخه خدمت، استفاده و فعالیت قرار می گیرند.
صفرزاده با بیان اینکه استانداری و مجموعه نظام اجرایی استان، متعهد به تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا شده است، گفت: در صدد هستیم با جذب مشاركت بخش خصيوصي و سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي در توسعه و تکمیل زیرساختهای استان و اتمام پروژه هاي نيمه تمام عمراني قدم برداریم.
وی به تشکیل شورای راهبردی متشكل از صاحبان فکر و اندیشه و اساتيد دانشگاه و بخش خصوصی و نخبگان جامعه و تشکل های غیر دولتی اشاره کرد و افزود: شوراي راهبردي استان بدون ترديد در رفع مشكلات اقتصادي و عمراني استان نقش مثبتي را ايفا خواهد نمود.
صفرزاده با اشاره به اينكه بايد از منابع موجود به بهترين شكل ممكن استفاده كنيم، ادامه داد: سيستم اجرایی استان در راستاي عمل به تاكيدات مقام عالی استان در صدد آن است که ثروتهای موجود استان به درستی مورد استفاده و بهره برداري قرار گيرند.
وی در ادامه به دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: خودمان باعث خشک شدن دریاچه شدیم و اینک اگر می خواهیم دریاچه را نجات دهیم باید حق آبه دریاچه را از رودخانه های جاری در آذربایجان غربی و شرقی تامین کنیم و علاوه بر آن اقداماتي مانند جلوگيري از توسعه بي‌رويه كشاورزي و اصلاح الگوي كشت و گسترش محصولات گلخانه اي و هیدروپوتیک را انجام دهيم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همچنین ادامه داد: بهره وری تنها به دنبال این نیست که طرح‌هاي عمراني تکمیل شود بلکه بايد مصارف منابع نيز عقلایی شود و برنامه ریزی و تقسیم بندی به گونه ای تنظیم شود تا نسلهای بعدی نیز بتوانند از ثروت هاي خدادادي مانند محیط زیست، جنگل، مراتع و معادن استفاده کنند.
وی با تاكيد بر اجتناب از خام فروشي مواد معدني در استان نيز گفت: متاسفانه در استان بسياري از مواد معدنی بصورت خام برداشت و صادر می‌شوند که اگر این مواد در داخل استان فراوری شوند در اشتغالزایی و ماندگاری و استحکام معادن استان تاثير بسزايي خواهد داشت.
صفرزاده در ادامه سخنان خود در خصوص تحول اداری گفت: دولت تدبیر و امید در سال جاری تصمیم گرفته 30 برنامه عملیاتی را حداقل در 50 دستگاه، با هدف رسیدن به بهره وری اجرایی کند.
وی، رضایت ارباب رجوع، استقرار دولت الکترونیک و اصلاح فرآیندها را بخش اعظم این 30 برنامه عنوان کرد و گفت: برای عملیاتی شدن این برنامه به کمک و اطلاع رسانی صداو سیما و رسانه ها نیاز است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی گفت: رهبر معظم انقلاب، اقتصاد و فرهنگ را در اولویت برنامه های امسال قرار داده اند و سبک و سیاق مدیریت جهادی و عزم ملی را به عنوان راهبرد رسیدن به اهداف اقتصاد و فرهنگ تبیین نموده اند و دولت و قوای سه گانه هم برنامه ها را آماده و ملت هم خوشبختانه از این امر خوب استقبال کردند.
صفرزاده اضافه کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی در واقع ما را به مسیری رهنمون می کند که بتوانیم از تمام سرمایه های استان و کشور به درستی استفاده کنیم و ضروریست که بخش خصوصی نیز در کنار بخش دولتی در راستای فعال شدن تمام قدرت و توان فعالیت های اقتصادی و اجتماعی استان گام بردارند.
 
وی ادامه داد: بناست با همراهي بخش خصوصی، برنامه های توسعه اقتصادی را نيز در استان پیش ببریم و از اين طريق تجارت با کشورهای همسایه را رونق و تردد و مبادلات را افرايش دهيم.

 

/10:17 ب.ظ

کد خبر:  36878
فرستنده: فرمانداری ماکو
گروه:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

 
    

   کمينه

 
صفحه اصلی
Search Results
اخبار و رویدادها
نشریه الکترونیکی فرمانداری شهرستان ماکو
منوی عمودی
معرفی شهرستان
فرمانداری شهرستان ماکو
معرفی فرماندار
معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی
بخشداری مرکزی
بخشداری بازرگان
واحدهای تابعه
بازارچه مرزی
امور بانوان
منشور اخلاقی سازمان
شرح وظایف
اخبار و رویدادها
بیانات مقام معظم رهبری
سخنان رئیس جمهور
اخبار مهم استان
اخبار گوناگون شهرستان
مناسبت ها
گالری تصاویر
ارتباط با فرماندار
شوراها
ادارات دولتی
تشکل ها
سایر فرمانداریها
قوانین و مقررات
راهنمای ارباب رجوع
منشور اخلاقی سازمان
نقشه سایت
ارتباط با ما
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو
پرتال ادارات شهرستان
مدير
تنظيمات سايت
صفحات
وظائف امنيتي
مجوزهاي کاربر
فروشندگان
گزارش عمليات سايت
خبر نامه
مدير پرونده
سطل بازیابی
نمايش صورت عمليات
پوسته ها
مديريت زبان
سازنده سايت
تصديق
Solutions Explorer
ميزبان
تنظيمات ميزبان
پرتال ها
تعريف ماژول
مدير پرونده
فروشندگان
SQL
زمانبندي
مديريت زبان
مديريت جستجو
فهرست ها
مجوزهاي مديران
پوسته ها
What's New
Dashboard
 
   آدرس

 چاپ    کمينه

 

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ماکو می باشد.   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران