جستجو
دوشنبه, مهر 23, 1397..:: منوی عمودی » اخبار و رویدادها » اخبار مهم استان ::..  ورود به سايت
   اخبار مهم استان

 چاپ    کمينه

 
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 334 


نهادينه شدن فرهنگ بهره وري و بهينه سازي مصرف در جامعه نيازمند مشاركت همگاني است

 

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار تاكيد كرد: نهادينه شدن فرهنگ بهره وري و بهينه سازي مصرف در جامعه نيازمند مشاركت همگاني است.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار آذربايجان غربي با حضور در برنامه زنده راديويي "دانيشيق" كه از مركز صداوسيماي استان پخش مي‌شد ضمن گراميداشت فرا رسيدن سالروز حماسه فتح خرمشهر و تبريك روز ملي بهره وري و بهينه سازي مصرف گفت: تعريف علمي بهره وري به معناي اين است كه با صرف كمترين انرژي و هزينه، بيشترين استفاده و بهره را از منابع موجود ببريم.
به گزارش سايت اطلاع رساني استانداري آذربايجان غربي، مهندس نادر صفرزاده افزود: در همين راستا، سلامتي و تندرستي از بزرگترين نعمات خداوند متعال به انسان است كه بايد از آن به بهترين شكل ممكن و در جهت رسيدن به اهداف متعالي بهره گرفت.
وي با بيان اينكه محدوديت منابع، عاملي براي توجه بيشتر انسان به مصرف بهينه و صحيح است نيز گفت: محدود بودن منابع و علاقمندي نامحدود انسان به مصرف، باعث شده كه متفكرين و صاحبنظران، دقت در مصرف، بهره وري و ارتقاي توليد را مدنظر قرار دهند.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار با اشاره به مزيت هاي گسترش فرهنگ بهره وري و بهينه سازي مصرف در جامعه، خاطرنشان كرد: نهادينه شدن فرهنگ بهره وري در جامعه موجب كاهش هزينه هاي غيرضرور، كاهش اتلاف وقت، استفاده بهينه از منابع موجود و تسهيل در رسيدن به اهداف پيش بيني شده مي شود.
صفرزاده در ادامه سخنان خود با بيان اينكه نبايد متولي بهره وري را تنها يك ارگان يا سازمان مشخص دولتي بدانيم، افزود: بهره وري موضوعي است كه بطور همزمان با فرد،خانواده و بطور كلي با جامعه در ارتباط است و نبايد براي تحقق و نهادينه شدن آن در جامعه، صرفا به يك دستگاه دولتي بسنده كرد بلكه تحقق بهره وري در جامعه نيازمند مشاركت همگاني است.
وي با تاكيد بر اينكه بايد خود را از شاخصه هاي يك جامعه مصرفي برهانيم نيز ادامه داد: متاسفانه شاخص هاي بهره وري و الگوي صحيح مصرف در كشور ما در مقايسه با استانداردهاي جهاني، وضعيت خوبي را نشان نمي دهد و لازمه بهبود اين شرايط و ارتقاي شاخصه هاي بهره وري در كشور و استان، انجام برنامه ريزي دقيق و هدفمند است.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار اضافه كرد: براي مثال، مصرف سوخت و حامل هاي انرژي، مصارف دارويي و غذايي و مصارف مربوط به شكر در كشور ما در مقايسه با استانداردهاي جهاني، نامطلوب است و بايد مورد اصلاح و بازنگري قرار گيرد.
صفرزاده به روند خشك شدن درياچه اروميه نيز اشاره كرد و گفت: خشك شدن تدريجي درياچه اروميه نيز ناشي از نامناسب بودن الگوي كشت و الگوي مصرف در بخش منابع آب بوده است و لازم است براي احياي دوباره نگين فيروزه اي آذربايجان غربي، اين الگوها اصلاح شوند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به برنامه‌هاي پيش بيني شده براي ارتقاي شاخص هاي بهره‌وري در استان اشاره كرد و افزود: بسيج افكار عمومي از طريق آگاهي بخشي و اطلاع رساني با مشاركت و همكاري مركز صداوسيما و رسانه هاي استان، ايجاد تعامل، همكاري و هماهنگي ميان دستگاههاي اجرايي استان، برگزاري كلاس ها و كارگاههاي آموزشي و اجراي برنامه تحول اداري از جمله برنامه هايي است كه در راستاي فرهنگسازي بهره وري در استان انجام مي گيرد.
صفرزاده همچنين از نقش بي بديل فناوري اطلاعات و تكنولوژي در ارتقاي بهره وري و بهينه سازي مصرف سخن گفت و خاطرنشان كرد: فناوري اطلاعات، اختراعات و ابتكارات، اساسا در راستاي ارتقاي بهره وري و افزايش سرعت در انجام امور بوده است و بي شك نقش بسزايي در كاهش هزينه  ها ايفا مي‌كند.
وي با اشاره به اجراي طرح برون سپاري خدمات دولتي در استان نيز اظهار كرد: در كارگروه دفاتر پيشخوان دولت در استان، نزديك به 1000 خدمت دولتي را در دستگاههاي اجرايي و دولتي شناسايي كرده ايم كه قرار است اين خدمات از طريق دفاتر پيشخوان دولت و بدون مراجعه به نظام اداري به شهروندان ارائه شوند.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار اضافه كرد: امروز با رشد و گسترش ارتباطات و فناوري اطلاعات در استان حتي در روستاها،‌مي توانيم گام هاي خوبي در جهت ارائه خدمات الكترونيكي به مردم برداريم و از بسياري از هزينه هاي غيرضرور بكاهيم البته در اين راه نيازمند همكاري و مساعدت بخش خصوصي نيز هستيم.
صفرزاده در بخش پاياني سخنان خود از مديران و مسئولان دستگاههاي اجرايي و دولتي در استان خواست تا در جهت تعيين كارشناس بهره وري هر چه سريعتر اقدام كنند.
 
 گفتني است برنامه "دانيشيق" روزهاي پنجشنبه راس ساعت 12:00 از مركز صداوسيماي استان به روي آنتن مي‌رود.

 

 

/10:11 ب.ظ

کد خبر:  36877
فرستنده: فرمانداری ماکو
گروه:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

 
    

   کمينه

 
صفحه اصلی
Search Results
اخبار و رویدادها
نشریه الکترونیکی فرمانداری شهرستان ماکو
منوی عمودی
معرفی شهرستان
فرمانداری شهرستان ماکو
معرفی فرماندار
معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی
بخشداری مرکزی
بخشداری بازرگان
واحدهای تابعه
بازارچه مرزی
امور بانوان
منشور اخلاقی سازمان
شرح وظایف
اخبار و رویدادها
بیانات مقام معظم رهبری
سخنان رئیس جمهور
اخبار مهم استان
اخبار گوناگون شهرستان
مناسبت ها
گالری تصاویر
ارتباط با فرماندار
شوراها
ادارات دولتی
تشکل ها
سایر فرمانداریها
قوانین و مقررات
راهنمای ارباب رجوع
منشور اخلاقی سازمان
نقشه سایت
ارتباط با ما
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو
پرتال ادارات شهرستان
مدير
تنظيمات سايت
صفحات
وظائف امنيتي
مجوزهاي کاربر
فروشندگان
گزارش عمليات سايت
خبر نامه
مدير پرونده
سطل بازیابی
نمايش صورت عمليات
پوسته ها
مديريت زبان
سازنده سايت
تصديق
Solutions Explorer
ميزبان
تنظيمات ميزبان
پرتال ها
تعريف ماژول
مدير پرونده
فروشندگان
SQL
زمانبندي
مديريت زبان
مديريت جستجو
فهرست ها
مجوزهاي مديران
پوسته ها
What's New
Dashboard
 
   آدرس

 چاپ    کمينه

 

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ماکو می باشد.   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران