جستجو
دوشنبه, مهر 23, 1397..:: منوی عمودی » اخبار و رویدادها » سخنان رئیس جمهور::..  ورود به سايت
   سخنان رئیس جمهور

 چاپ    کمينه

 
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 334 


شهید بهشتی به حق، سیدالشهداء انقلاب اسلامی و حادثه ۷ تیر بود

رییس جمهوری درآستانه سالروز شهادت آیت‌الله دکتر سیدمحمدحسینی بهشتی و در دیدار با خانواده آن بزرگوار ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی،تصریح کرد: شهید بهشتی به حق سیدالشهداء انقلاب اسلامی و حادثه فجیع هفتم تیرماه ۱۳۶۰ بود.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان فرازهایی از سخنان امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در مورد این شهید بزرگوار به این عبارت که «بهشتی مظلوم بود و مظلوم زیست»، افزود: به راستی ایشان یار و کنار امام خمینی(ره) بود و خداوند مقام این شهید خدوم و یاران گرانقدر ایشان را که با وی شهید شدند،متعالی گرداند.
رییس جمهوری با بیان خاطراتی از شهید بهشتی درحوزه علمیه قم تأکید کرد: اگر بگویم در تاریخ حوزه‌‌های علمیه، شهید بهشتی از اولین شخصیت‌هایی بود که سبک نوی فراگیری علوم اسلامی، احکام دینی و تحقیق را ایجاد و ترویج کرد، سخن به اغراق نگفته‌ام.
دکتر روحانی با بیان این مطلب که شهید بهشتی با شخصیت والای خود برای همه مشکلات موجود چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از پیروزی آن، راه حل داشت، تصریح کرد: آیت‌الله شهید بهشتی انصافاً از شخصیت‌های استثنایی روحانیت، لااقل در دهه‌های اخیر بوده است.
رییس جمهوری به شیوه‌های مدیریت و تدریس شهید بهشتی درحوزه و مدرسه اشاره کرد و تربیت افراد چه در بخش مدیریت تبلیغ دینی و چه مدیریت اجتماع و جامعه را از شاخصه‌های برجسته و ممتاز ایشان برشمرد.
دکتر روحانی به نقش برجسته و تأثیرگذار شهید بهشتی در نهضت انقلاب اسلامی، پیروزی، استقرار و استمرار انقلاب و جلوگیری از انحراف آن اشاره کرد و سازماندهی و ساماندهی امور در شورای انقلاب و روحانیت مبارز را از دیگر ویژگی‌ها و نقش ایشان در انقلاب اسلامی دانست.
رییس جمهوری یکی از شاخصه‌های کم‌نظیر آن بزرگوار را سعه صد و بالا بودن آستانه تحمل ایشان ذکر کرد و گفت: شهید بهشتی با موافق و مخالف و حتی دشمن‌ترین افراد با سعه‌صدر به مذاکره و مناظره می‌نشست و مناظرات ایشان در صدا و سیما گواه این مدعاست.
دکتر روحانی اداره مجلس خبرگان و حضور در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران- که در دنیا می‌شود به این قانون اساسی افتخار کرد - را از کارهای بزرگ و ممتاز شهید بهشتی برشمرد.
رییس جمهوری ،شهید بهشتی را معمار قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: نقش شهید بهشتی در ساماندهی و تکمیل ساختار قوه قضائیه جمهوری اسلامی چه به لحاظ شکلی و چه به لحاظ محتوایی ممتاز و متمایز بود.
دکتر روحانی به حرکت‌های انحرافی توسط برخی از افراد و گروه‌ها در ابتدای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مقاومت و ایستادگی شهید بهشتی با تشکیل حزب جمهوری اسلامی و سخنرانی‌ها و مناظراتی که ایشان برای تبیین تفکر و چارچوب اسلامی در برابر انحراف داشت، توانست انقلاب را از انحراف مصون داشته و بخش عظیمی از این دستاورد بزرگ، مرهون و محصول کار، تلاش و برنامه‌ریزی آن بزرگوار بود.
رییس جمهوری با بیان این مطلب که شخصیتی را در انقلاب اسلامی سراغ ندارم که به اندازه شهید بهشتی زخم زبان‌ها و تهمت‌های فراوانی را به ایشان روا داشته باشند ولی آن بزرگوار با صبر و سعه صدر آنها را تحمل کرده باشد، اظهار داشت: نقش شهید دکتر بهشتی در تاریخ انقلاب اسلامی به حق فراموش‌ناشدنی است و ایشان جزء مظلوم‌ترین شخصیت‌های انقلاب اسلامی است.
دکتر روحانی دانش علمی، تسلط بر علوم متعدد، زندگی هدفمند، کسب تحصیل از محضر عالمان و استادان بزرگ اسلامی، اخلاق حسنه، وقار، تواضع، مدیریت با تدبیر و نظم را از دیگر ویژگی‌های قابل ذکر آن شهید فرزانه برشمرد و گفت: ملت ایران حادثه هفتم تیر را که یکی از سخت‌ترین روزهای انقلاب اسلامی بود که همه را متأثر کرد، فراموش نخواهند کرد، بحمدالله خون آن بزرگوار و یاران گرانقدر آن توانست انقلاب اسلامی را آبیاری کند و جلوی خطرات و انحرافات آن را گرفته و تا امروز ادامه پیدا کند.
در ابتدای این دیدار رییس جمهوری از کتابخانه تخصصی و آرشیو بنیاد نشر آثار آیت‌الله دکتر شهید بهشتی و موزه‌سرایی که شامل عکس و خاطرات آن شهید بزرگوار بوده و نیز اتاق شورای انقلاب اسلامی که نخستین جلسات شورای انقلاب در این مکان برگزار می‌شد و در منزل آن شهید برپا بوده، بازدید به عمل آورد.
همچنین پسر بزرگ شهید بهشتی توضیحاتی در خصوص ویژگی‌ها و اخلاق حسنه و عملکردهای آن شهید بزرگوار به رییس‌جمهوری ارایه کرد.
در پایان این دیدار که در فضایی گرم، صمیمی و معنوی برگزار شد، رییس‌جمهور ضمن ادای احترام به مقام آیت‌الله شهید دکتر بهشتی و همسر بزرگوار ایشان، برای شادی روح آن بزرگواران غفران و رحمت الهی را از خداوند متعال مسألت داشت.
همچنین رییس‌جمهوری در پایان این دیدار که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری حضور داشتند، برای بزرگداشت آیت‌الله شهید بهشتی، در دفتر یادبود آن شهید متنی را نگاشت و عکس‌هایی را با فرزندان و سایر اعضای خانواده آن شهید به یادگار گرفت.
متن یادداشت رییس جمهوری در دفتر یادبود آیت الله شهیدبهشتی به این شرح است:
بسمه تعالی
خداوند را شاکرم که پس از سالها توفیق یافتم به منزل شهید بزرگوار آیت الله بهشتی بیایم تا همه خاطرات ارزشمند قبل و بعد از انقلاب را در ذهنم مرور کنم .
او به حق جزو معماران بزرگ انقلاب اسلامی و از شخصیت های کم نظیر روحانیت در دوران معاصر است . نقش او در پیروزی انقلاب اسلامی ، تدوین و تصویب قانون اساسی ، ساختمان جدید قوه قضاییه و تربیت صدها شاگرد تاثیر گذار در کشور و جامعه، فراموش ناشدنی است.
در کنار همه مزایای آن بزرگوار، مظلومیت ایشان در برابر انواع تهاجمات دشمنان و معاندان برای همه یاران و دوستان آن بزرگوار تاثر انگیز و فراموش ناشدنی است.
خداوند بر مقام آن عزیز در کنار اولیا بزرگوارش بیفزاید و ما را رهرو راه او قرار دهد.

 

/11:36 ب.ظ

کد خبر:  38254
فرستنده: فرمانداری ماکو
گروه:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

 
    

   کمينه

 
صفحه اصلی
Search Results
اخبار و رویدادها
نشریه الکترونیکی فرمانداری شهرستان ماکو
منوی عمودی
معرفی شهرستان
فرمانداری شهرستان ماکو
معرفی فرماندار
معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی
بخشداری مرکزی
بخشداری بازرگان
واحدهای تابعه
بازارچه مرزی
امور بانوان
منشور اخلاقی سازمان
شرح وظایف
اخبار و رویدادها
بیانات مقام معظم رهبری
سخنان رئیس جمهور
اخبار مهم استان
اخبار گوناگون شهرستان
مناسبت ها
گالری تصاویر
ارتباط با فرماندار
شوراها
ادارات دولتی
تشکل ها
سایر فرمانداریها
قوانین و مقررات
راهنمای ارباب رجوع
منشور اخلاقی سازمان
نقشه سایت
ارتباط با ما
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو
پرتال ادارات شهرستان
مدير
تنظيمات سايت
صفحات
وظائف امنيتي
مجوزهاي کاربر
فروشندگان
گزارش عمليات سايت
خبر نامه
مدير پرونده
سطل بازیابی
نمايش صورت عمليات
پوسته ها
مديريت زبان
سازنده سايت
تصديق
Solutions Explorer
ميزبان
تنظيمات ميزبان
پرتال ها
تعريف ماژول
مدير پرونده
فروشندگان
SQL
زمانبندي
مديريت زبان
مديريت جستجو
فهرست ها
مجوزهاي مديران
پوسته ها
What's New
Dashboard
 
   آدرس

 چاپ    کمينه

 

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ماکو می باشد.   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران