جستجو
دوشنبه, مهر 23, 1397..:: منوی عمودی » اخبار و رویدادها » بیانات مقام معظم رهبری ::..  ورود به سايت
   بیانات مقام معظم رهبری

 چاپ    کمينه

 
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 371 


ایستادگی ملت ایران در مقابل تقسیم دنیا به «سلطه‌گر و سلطه‌پذیر» امریکا را عصبانی کرده است/ موضوعات هسته‌اي و حقوق بشر بهانه‌های دشمن برای منصرف کردن ملت ایران از ایستادگی و پیشرفت است

در آستانه سوم خرداد، سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر، صبح امروز (چهارشنبه) مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، برای شهدای دفاع مقدس علوّ درجات را مسألت کردند.
فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين مراسم در سخناني تربيت جوانان مؤمن، متعهد، انقلابي، محقق و متخصص در دانشگاه افسري امام حسين(ع) را يک نمونه بارز از رويش هاي انقلاب اسلامي دانستند و با اشاره به ايستادگي ملت ايران در مقابل نظام سلطه و تقسيم بندي دنيا به سلطه گر و سلطه پذير، تاکيد کردند: امروز جبهه استکبار از پيشرفت هاي ملت ايران و نظام اسلامي که بدون اتکاء به آمريکا و قدرت هاي غربي و با تکيه بر ظرفيت ها و توانايي هاي داخلي بدست آمده، بشدت عصباني است و ما در پاسخ به آنها همان جمله معروف شهيد بهشتي را تکرار مي کنيم که از عصبانيت بميريد.
رهبر انقلاب اسلامي «رويش هاي نو به نو» در جمهوري اسلامي را يکي از مسايل مهم و اساسي برشمردند و با اشاره به نگراني برخي در سال هاي قبل، درخصوص ريزش ها، افزودند: همانگونه که آن زمان گفته شد، اکنون رويش هاي انقلاب اسلامي بر ريزش ها غلبه کرده و نسل جوان و انقلابي در سراسر کشور، نويد بخش آينده اي روشن و همراه با پيشرفت هستند.
حضرت آيت الله خامنه اي يک نکته را به نسلِ جوانِ متعهد به آرمان هاي انقلاب اسلامي متذکر شدند و گفتند: اين نسل نو بايد بر افق هاي دور و آينده، که همان تشکيل «تمدن نوين اسلامي» است، متمرکز شود و فقط آينده نزديک و جلوي پاي خود را نبيند.
ايشان با تاکيد براينکه، اسلام تنها راه نجات بشريتِ مجروح و زخم خورده از حوادث گوناگون قرن هاي متمادي، و تنها مسير تحقق کرامت واقعي انسان ها است، خاطر نشان کردند: جوانان مؤمن و متعهد، سازندگان آينده اين کشور و هسته هاي اصلي براي ايجاد «تمدن نوين اسلامي» هستند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به چالش هايي که نظام اسلامي درگير آنها است، گفتند: وجود چالش، انسان هاي بصير، آگاه و شجاع را هيچگاه نگران نمي کند بلکه نگاه آنها را به ظرفيت هاي موجود و احياناً ظرفيت هاي معطل مانده داخلي معطوف مي کند.
حضرت آيت الله خامنه اي علت اصلي اين چالش ها را توان پيشرفت و استحکام و اقتدار روزافزون در نظام اسلامي دانستند و تأکيد کردند: ملت ايران بواسطه پيروزي انقلاب اسلامي، 35 سال است که در مقابل عادت نفرت انگيز و زشت ِ نظام سلطه براي تقسيم دنيا به سلطه گر و سلطه پذير ايستاده و به همين علت، قدرت هاي زورگو و باج گير بين المللي و در رأس آنها آمريکا برآشفته و خشمگين شده اند.
ايشان افزودند: البته همين ايستادگي، موجب شيفتگي ملت هاي دنيا بسوي ملت ايران شده است و حتي بسياري از دولت هايي هم که جسارت ايستادگي در مقابل قدرت هاي زورگو را ندارند، از ايستادگي نظام جمهوري اسلامي خرسند هستند و آن را تمجيد مي کنند.
رهبر انقلاب اسلامي طرح موضوعاتي همچون هسته اي و حقوق بشر و برخي موضوعات ديگر از طرف قدرت هاي زورگو را برضد ملت ايران، صرفاً بهانه دانستند و خاطر نشان کردند: تلاش آنها اين است که با اين بهانه ها و فشارها، ملت ايران را از ايستادگي در مقابل زورگويي ها و قلدري هاي خود، منصرف کنند اما اين اتفاق هيچگاه نخواهد افتاد.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: ملت ايران توانايي هاي خود را در ميدان هاي مختلف اثبات کرده و نشان داده است که بدون تکيه بر امريکا هم مي توان به پيشرفت هاي علمي و اجتماعي و نفوذ بين المللي و عزت سياسي دست پيدا کرد.
ايشان تاکيد کردند: ملت ايران راه درست را انتخاب کرده است و به مسير خود ادامه خواهد داد و اکثريت دنيا نيز با اين ملت است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تلاش هميشگي امپراطوري خبري استکبار براي جلوگيري از رسيدن آوازه پيشرفت ها و موفقيت هاي ملت ايران به گوش جهانيان، گفتند: با وجود همه اين تلاش ها، امروز جمع کثيري از مردم دنيا به ملت ايران اعتماد دارند و اين ملت را ستايش مي کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي با انتقاد از بکار برده شدن تعبيرِ دروغينِ «جامعه جهاني» در مقابل جمهوري اسلامي ايران، افزودند: نبايد تعبيري را که دشمنان بکار مي برند ما هم بکار ببريم زيرا واقعيت آن است که آنها جامعه جهاني نيستند و فقط چند دولت مستکبر ِ تحت ِ نفوذِ کمپاني هاي متعلق به صهيونيست هاي بدنام هستند.
ايشان تأکيد کردند: جامعه جهاني، ملتها و دولت هاي مظلومي هستند که بدليل فشار قدرت ها، جسارت اظهار مخالفت با زورگويان را ندارند اما اگر فضايي بدست آورند، قطعاً اين مخالفت را ابراز خواهند کرد.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: جامعه جهاني، دانشمندان و انديشمندان و خيرخواهان و آزاديخواهان دنيا هستند.
فرمانده کل قوا در بخش ديگري از سخنان خود، دانشگاه افسري امام حسين(ع) را مرکزي مهم براي فراگيري دانش و تحقيق و آموزش هاي انقلابي و مهارت هاي رزمي و کسب بصيرت و معنويت دانستند و دانشجويان جوان اين دانشگاه را به قدر دانستن اين فرصت بزرگ و مسئولان و اساتيد دانشگاه را نيز به بهره برداري حداکثري از اين فرصت توصيه کردند.
حضرت آيت الله خامنه اي در پايان خطاب به جوانان گفتند: کشور و آينده آن، متعلق به شما است، خود را براي فتح افق هاي دور دست و انجام کارهاي بزرگ آماده کنيد.
در این مراسم سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تولید قدرت روز افزون، توسعه‌ی توان بازدارندگی و افزایش آمادگیهای همه جانبه بعنوان برنامه‌های دائمی سپاه پاسداران در دفاع از انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: منبع اصلی اقتدار درونزای سپاه، نیروی انسانی مؤمن، هوشمند و انقلابیِ آن است.
سردار دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات علمی و فرهنگی این دانشگاه بیان کرد.
در این مراسم جمعی از فرماندهان، اساتید و مربیان، مدیران، دانش آموختگان و دانشجویان نمونه دانشگاه امام حسین(ع) هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) نیز مفتخر به دریافت سردوشی شد.
اجراي طرح محتوايي «امت واحده» از جمله برنامه هاي مراسم امروز ميثاق پاسداري دانشجويان دانشگاه افسري امام حسين (ع) بود.
همچنين در اين مراسم، دانشجويان دانشگاه افسري امام حسين(ع)، نمايش رزمي اعتماد به نفس را اجرا کردند.
در پایان مراسم، یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

/09:05 ب.ظ

کد خبر:  36870
فرستنده: فرمانداری ماکو
گروه:
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

 
    

   کمينه

 
صفحه اصلی
Search Results
اخبار و رویدادها
نشریه الکترونیکی فرمانداری شهرستان ماکو
منوی عمودی
معرفی شهرستان
فرمانداری شهرستان ماکو
معرفی فرماندار
معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی
بخشداری مرکزی
بخشداری بازرگان
واحدهای تابعه
بازارچه مرزی
امور بانوان
منشور اخلاقی سازمان
شرح وظایف
اخبار و رویدادها
بیانات مقام معظم رهبری
سخنان رئیس جمهور
اخبار مهم استان
اخبار گوناگون شهرستان
مناسبت ها
گالری تصاویر
ارتباط با فرماندار
شوراها
ادارات دولتی
تشکل ها
سایر فرمانداریها
قوانین و مقررات
راهنمای ارباب رجوع
منشور اخلاقی سازمان
نقشه سایت
ارتباط با ما
شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو
پرتال ادارات شهرستان
مدير
تنظيمات سايت
صفحات
وظائف امنيتي
مجوزهاي کاربر
فروشندگان
گزارش عمليات سايت
خبر نامه
مدير پرونده
سطل بازیابی
نمايش صورت عمليات
پوسته ها
مديريت زبان
سازنده سايت
تصديق
Solutions Explorer
ميزبان
تنظيمات ميزبان
پرتال ها
تعريف ماژول
مدير پرونده
فروشندگان
SQL
زمانبندي
مديريت زبان
مديريت جستجو
فهرست ها
مجوزهاي مديران
پوسته ها
What's New
Dashboard
 
   آدرس

 چاپ    کمينه

 

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

ماكو-شهرك وليعصر-خيابان فرمانداري-فرمانداري شهرستان ماكو

صندوق پستي:177  كدپستي:3373-586199    تلفن:4-34240213 دورنگار:34242000-34240050

آدرس پست الكترونيكي:farmandari_makoo@iran.ir

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ماکو می باشد.   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران