نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.ir

ثبت اطلاعات بيش از 3 ميليون و 155هزار نفر جمعيت آذربايجان غربي در سرشماري 95

ثبت اطلاعات بيش از 3 ميليون و 155هزار نفر جمعيت آذربايجان غربي در سرشماري 95

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه آذربايجان غربي گفت: در نهايت با شمارش 3 ميليون و 155 هزار و 115 نفر، اطلاعات و آمار 96 درصد از جمعيت برآوردي مركز آمار ايران براي استان در سال 1395 در سامانه سرشماري ثبت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو به نقل از  روابط عمومي سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی، اردشير يوسف زاده، با اشاره به اتمام سرشماري عمومي نفوس و مسكن 95 اظهار داشت: هشتمين سرشماري عمومي نفوس و مسكن كشور براي نخستين به صورت الكترونيكي و بدون استفاده از قلم و كاغذ در دو مرحله اينترنتي و حضوري برگزار شد.
وي گفت: با توجه به ضريب نفوذ پايين اينترنت، پيش بيني شده بود كه 27 درصد خانوارهاي استان در مرحله اينترنتي سرشماري مشاركت كنند كه خوشبختانه براساس تمهيدات انديشيده شده، 34 درصد خانوارهاي استان در اين مرحله از سرشماري، آمار و اطلاعات خود را وارد سامانه كردند.
قائم مقام مدير اجرايي ستاد سرشماري عمومي نفوس و مسكن استان، به نقش رسانه ها در تشويق و ترغيب مردم استان براي مشاركت در مرحله اينترنتي سرشماري اشاره كرد و گفت: موج تبليغاتي و اطلاع رساني به وجود آمده در روزهاي پاياني سرشماري مرحله اينترنتي باعث شد مردم به صورت داوطلبانه و آگاهانه آمار و اطلاعات خود را در سامانه سرشماري مركز آمار ايران وارد كنند.
وي با بيان اينكه مرحله حضوري سرشماري عمومي نفوس و مسكن از 28 مهرماه تا 28 ابان ماه سالجاري همزمان با سراسر كشور در استان برگزار شد، گفت: در اين مرحله با تلاش 870 مأمور آمارگير، اطلاعات  و آمار خانوارها جمع آوري و در سامانه بارگذاري شد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه آذربايجان غربي گفت: بعد از 63 روز تلاش بي وقفه نزديك به 1500 نفر از عوامل اجرايي ستاد سرشماري در استان، سرشماري عمومي نفوس و مسكن 95 به پايان رسيد و در نهايت با شمارش 3 ميليون و 155 هزار و 115 نفر، اطلاعات و آمار 96 درصد جمعيت استان نسبت به برآورد مركز آمار ايران در سامانه ثبت شد.
وي گفت: خوشبختانه استان آذربايجان غربي در مرحله حضوري سرشماري عمومي نفوس و مسكن عملكرد مطلوبي در سطح كشور داشت و به عنوان چهارمين استان كشور در اجراي موفق اين مرحله از سرشماري معرفي شد.
يوسف زاده در پايان ضمن قدرداني از تلاش عوامل اجرايي ستاد سرشماري استان، از مردم استان نيز به جهت همكاري و همراهي در اجراي هرچه بهتر سرشماري عمومي نفوس و مسكن 95 تقدير كرد و گفت: مشاركت مردم در مرحله اينترنتي و همكاري آنها با مأموران آمارگير در مرحله حضوري روند اجراي سرشماري در استان را تسريع كرد.
وي در پايان با بيان اينكه آمار و اطلاعات پايه و اساس برنامه ريزي است، ابراز اميدواري كرد: براساس نتايج استخراج شده از آمار و اطلاعات ، براي توسعه استان برنامه ريزي دقيق و منطقي انجام شود. الاثنين, نوفمبر 28, 2016  09:05 ق.ظ