نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irدیدار رئیس سازمان دامپزشکی کشور با فرماندار ماکو

صبح امروز دکتر مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور بهمراه دکتر خداوردی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی ، کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی و دکتر داهیم رئیس شبکه دامپزشکی استان آذربایجان غربی با حضور در محل دفتر فرماندار ماکو با وی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، " شاهین علیزاده " در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در شهرستان گفت : حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستانها نشان از دغدغه آنها برای محرومیت زدایی و رفع موانع و مشکلات موجود در این مناطق است .
وی افزود : شهرستان ماکو به لحاظ بهره مندی از 230 هزار دام سبک ، 16 هزار دام سنگین ، 150 هزار طیور در 10 واحد مرغداری و 3 واحد پرورش آبزیان ، ظرفیت بالایی برای تامین فراورده های دامی و گوشتی کشور است و لازمست مسئولین دستگاههای ذیربط نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.
فرماندار ماکو با اشاره به اسقرار گمرک بازرگان بعنوان بزرگترین مرز زمینی کشور در این شهرستان گفت : تردد سالانه بیش از 500 هزار خودرو سبک و سنگین از مرز بازرگان و همچنین وجود دو تالاب چشمه ثریا و آغگل در نقطه صفر مرزی شرایط را برای انتقال انواع بیماریها به داخل کشور فراهم آورده است که باید مسئولین امر در این رابطه تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.
" علیزاده " عدم فعالیت 24 ساعته قرنطینه دامی بازرگان ، کمبود واکسن ، ماشین آلات ، تجهیزات ، نیروی انسانی و همچنین وضعیت نامناسب ساختمان اداری شبکه دامپزشکی را از جمله مشکلات موجود شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو عنوان کرد و از رئیس سازمان دامپزشکی کشور خواست دستورات لازم را برای رفع مشکلات موجود صادر نماید.
دکتر " مهدی خلج " رئیس شبکه دامپزشکی کشور هم در این دیدار گفت : به لحاظ وجود 81 نوع عامل بیماری و 145 هزار میلیارد تومان ارزش دام ، طیور و آبزیان در کشور ، لایه های وظیفه شبکه دامپزشکی بسیار وسیع و گسترده است.
وی با تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاههای اجرایی با شبکه دامپزشکی برای پیشگیری ، کنترل و درمان بیماریهای حوزه دامپروری و آبزیان گفت : شبکه دامپزشکی به لحاظ کمبود نیروی انسانی ، ماشین آلات و تجهیزات به تنهایی نمی تواند در اجرای وظایف خود موفق باشد و لازمست همه ی دستگاههای اجرایی این شبکه را در راستای اجرای سیاستهای سازمانی یاری رسانند.
رئیس شبکه دامپزشکی کشور با اشاره به شروع مهاجرت پرندگان و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور های مختلف جهان اظهار داشت : همه ساله با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان کشورها با تهدیدی به نام بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مواجه می شوند و در حال حاضر نیز 7 کشور از جمله ایران درگیر این بیماری هستند.
" مهدی خلج " خاطر نشان ساخت : تاکنون هیچ مورد مثبتی از شهرستان ماکو گزارش نشده است و تنها یک مورد در استان تهران شناسایی شد که نسبت به امحاء آن اقدامات لازم بعمل آمد.
درادامه این دیدار " کریم زاده " رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی ، دکتر " داهیم " رئیس شبکه دامپزشکی استان و خانم دکتر " آیرم" رئیس شبکه دامپزشکی ماکو گزارشی از آخرین وضعیت فعالیت دامداران و میزان واکسیناسیون دام های سبک و سنگین و طیور ارائه دادند.الثلاثاء, نوفمبر 22, 2016  11:44 ب.ظ