نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irهشتاد و یکمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه در ماکو برگزار شد

پیش از ظهر امروز هشتاد و یکمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی ایران و ترکیه با حضور فرمانداران ماکو و چالدران و همچنین والیان استانهای آغری و ایغدیر ترکیه در محل سالن اجتماعات فرمانداری ماکو برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، " شاهین علیزاده " فرماندار ماکو و رئیس هیات ایرانی در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از میزبانی هیات جمهوری ترکیه در هشتاد و یکمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی دو کشور گفت : امید است با اتخاذ تصمیمات لازم دراین جلسات موجب موفقیت و سربلندی دوکشور در تمامی عرصه ها باشیم .
" کریم حسین زاده " فرماندار شهرستان چالدران نیز در این جلسه با تقدیر از زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و امنیتی دو کشور در ایجاد امنیت پایدار در دو طرف مرز گفت : دشمنان اسلام در صدد ضربه وارد کردن به کشور های مسلمان هستند و متاسفانه در این راه تعدادی از کشور های عربی و مسلمان از آنان حمایت و پشتیبانی میکنند و که لازمست کشور های همسایه نسبت به دفع تهدیدات تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.
" موسی ایشن " والی استان آغری و رئیس هیت کشور ترکیه نیز در این جلسه با تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان گفت : امید است برگزاری جلسات منظم کمیته فرعی و امنیتی منجر به ارتقاء رفاه ، آسایش و امنیت شهروندان دو کشور شود.
وی در ادامه بر همکاری مسئولان دوکشور در راستای مبارزه با ترروریسم و گروههای معاند که بر علیه امنیت دو کشور تلاش می کنند تاکید کرد.
" احمد تورکای آلبمان " والی استان ایغدیر ترکیه هم در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از روابط مطلوب دوکشور در زمینه های سیاسی ، اجتماعی ، امنیتی و اقتصادی گفت : برگزاری منظم این جلسات و همچنین تبادلات اطلاعات می تواند ما را در راستای ایجاد شرایط مطلوب برای شهروندانمان کمک کند.
الاثنين, نوفمبر 21, 2016  11:34 ب.ظ