نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irصدور احکام به تنهایی نمی تواند عامل بازدارنده ای برای کاهش میزان قاچاق در کشور باشد

ششمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز شهرستان ماکو بمنظور بررسی و مبارزه با قاچاق های سازمان یافته به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کمیسیون در محل سالن اجتماعات فرمانداری ماکو برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، " شاهین علیزاده " در این جلسه با  تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان و  تقدیر از زحمات و تلاش های اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت : همواره قاچاق کالا به عنوان تهدیدی جدی برای اقتصاد هر کشور محسوب می شود و ما برای مقابله با این تهدیدات تاکنون شهدای بسیاری تقدیم نظام کرده ایم .
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص برخورد قاطع با پدیده قاچاق کالا و ارز افزود : دولت هیچ مشکلی در خصوص واردات و صادرات قانونی کالا و همچنین پرداخت عوارض گمرکی توسط فعالین اقتصادی ندارد ، چراکه اقدام صحیح و قانونی این عزیزان می تواند منجر به کاهش هدر رفت منابع ، ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی در کشور شود.
وی با تاکید بر اجرای احکام صادره توسط دستگاههی ذیربط گفت : صدور احکام به تنهایی نمی تواند عامل بازدارنده ای برای کاهش میزان قاچاق در کشور باشد و لازمست مسئولین ذیربط با اتخاذ تدابیر لازم نسبت  وصول حق و حقوق قانونی دولت اقدام نماید.
در ادامه این جلسه هر یک از اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات نیروهای عمل کننده خود پیشنهادات لازم را برای مبارزه و همچنین کاهش میزان قاچاق کالا و ارز بیان نمودند.الاثنين, نوفمبر 21, 2016  09:14 ب.ظ