نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.ir

فرماندار ماکو : تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان گزارش نشده است

فرماندار ماکو : تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان گزارش نشده است

در آستانه شروع فصل سرما و آغاز مهاجرت پرندگان دومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به ریاست فرماندار و با حضور تعدادی از مسئولین ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری ماکو برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو " شاهین علیزاده " در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات شبکه دامپزشکی درجهت مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام، باردیگر به اهمیت مسئله پیشگیری از بیماری ها اشاره و اظهار داشت :   همیشه بهترین و کم هزینه ترین راه مقابله با بیماریها پیشگیری است.
وی افزود : براساس اعلام سازمان دامپزشکی کشور ، شهرستان ماکو آخرین بار در سال 1389 بعنوان یکی از کانون های بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور شناسایی شده بود که با اتخاد تدابیر لازم  شیوع این بیماری در سطح منطقه کنترل و مهار گردید و بحمدالله تاکنون هیچ مورد مثبتی گزارش نشده است.
فرماندار ماکو در پایان خواستار همکاری همه جانبه دستگاههای ذیربط با شبکه دامپزشکی شهرستان در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شد.
خانم دکتر آیرم  رئیس شبکه دامپزشکی ماکو هم در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی رئیس و اعضای ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مطالبی شامل تاریخچه بیماری، همه گیری، عامل بیماری، نحوه انتقال، علائم بیماری درپرندگان و انسان و راههای پیشگیری از بیماری را بیان کرد.
در ادامه این جلسه اعضای ستاد ضمن اعلام آمادگی پیشنهادات و نکته نظرات خود را پیرامون برنامه ریزی صحیح برای مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ارائه نمودند.الاثنين, نوفمبر 14, 2016  10:01 ب.ظ